Jestem psychologiem, terapeutą behawioralno-poznawczym, pedagogiem.
Od 20 lat pracuję z młodzieżą jako psycholog i pedagog. Pracuję z osobami dorosłymi
W swojej pracy zajmuję się również sytuacjami kryzysowymi.
Mam doświadczenie w terapii:
– zaburzeń lękowych (napady paniki, fobie proste, fobia społeczna, zaburzenia obsesyjno–kompulsyjne, lęk uogólniony, PTSD);
– zaburzeń nastroju – choroba afektywna dwubiegunowa, depresja;
– zaburzeń odżywiania: anoreksja, bulimia, objadanie się i zaburzenia atypowe;
– zaburzeń psychosomatycznych;
– zaburzeń osobowości.
Pracuję z młodzieżą i dorosłymi również nad rozwojem osobistym i rozwijaniem umiejętności psychospołecznych oraz doradztwem zawodowym.
Widzę jak skuteczna jest psychoterapia. Pomaga radzić sobie z trudnościami i nastawia optymistycznie do życia. Cieszy mnie jak moi pacjenci radzą sobie w sytuacjach kryzysowych, osiągają sukces, zmieniają się.
Moje zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół terapii schematów, terapia metodą przedłużonej ekspozycji, EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing), terapia akceptacji i zaangażowania (ACT), terapia skoncentrowana na rozwiązaniach oraz dialog motywujący.
Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS (specjalność psychologia kliniczna) oraz pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim.
Ukończyłam kursy terapii behawioralno-poznawczej dla dzieci i młodzieży.
Ukończyłam czteroletnią Szkołę Psychoterapii Behawioralno-Poznawczej w CBT-EDU w Warszawie. Obecnie w trakcie certyfikacji.
Swój warsztat pracy doskonalę również aktualnie. Biorę udział w licznych szkoleniach i konferencjach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam na stażach klinicznych m in. w Oddziale Całodobowym Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania Instytutu Psychiatrii i Neurologii, w Klinicznym Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Bródnowskim i na I Oddziale Psychiatrycznym Szpitala przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie.
Pracuję pod superwizją
Jestem psychologiem i psychoterapeutą, obecnie zdobywam również wykształcenie pedagogiczne. Mam także doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym (Cognitive–Behavioral Therapy – CBT), akceptacji i zaangażowania (Acceptance and Commitment Therapy – ACT) oraz terapii schematów – TS (Schema Therapy). W pracy wykorzystuję również metody mindfulness, neuropsychologię (mózgowe mechanizmy zachowania) i psychologię pozytywną.
Zapraszam osoby, które z różnych powodów doświadczają trudności z emocjami lub zachowaniami, odczuwają lęki, mają niskie poczucie własnej wartości, czują się bezradne czy niezrozumiane, doświadczyły traumy, przeżywają trudności w relacjach, znajdują się w kryzysie, pragną rozwijać się czy też stać się asertywnym.
Podczas sesji kieruję się szacunkiem, całkowitą akceptacją, tolerancją, zrozumieniem w stosunku do wartości i historii pacjenta.
Zajmuję się terapią:
– zaburzeń lękowych (napady paniki, fobie proste, fobia społeczna, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, lęk uogólniony, PTSD – zespół stresu pourazowego);
– zaburzeń nastroju;
– zaburzeń odżywiania;
– zaburzeń psychosomatycznych;
– uzależnień;
– zaburzeń seksualnych;
– zaburzeń osobowości.
Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS.
Jestem terapeutką w trakcie certyfikacji w czteroletniej szkole psychoterapii behawioralno-poznawczej w Centrum CBT EDU w Warszawie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB).
Kończę również studium podyplomowe: Przygotowanie pedagogiczne na Uniwersytecie SWPS.
Biorę udział w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam na praktykach i stażach klinicznych, m.in. w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie (Oddział Dzienny, Odział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych (odział całodobowy)), Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS, w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz w przedszkolu.
Pracuję pod superwizją
Jestem terapeutą, psychoterapeutą mindfulness, muzykoterapeutą klinicznym i choreoterapeutą.
Wykształcenie zawodowe:
- Akademia Muzyczna, Magister sztuki, Wykładowca
- Uniwersytet SWPS studia podyplomowe, Redukcja stresu i Uważność- psychoterapeuta mindfulness
- Centrum szkoleniowe podyplomowe z muzykoterapii klinicznej i psychodramy reparacyjnej w zakresie psychiatrii i psychoterapii, profilaktyki zaburzeń psychicznych oraz rozwoju osobowości, muzykoterapeuta kliniczny
- Studium pracowników medycznych i społecznych, terapeuta dyplomowany
- College pedagogiczno-muzyczne, pedagog muzyczny
- Kurs MBSR (Mindfulness-Based-Stress-Reduction). Program stworzony w Klinice Redukcji Stresu Uniwersytetu Medycznego Massachusetts w USA przez profesora Jona Kabat Zinna,
- Kurs/szkolenie z choreoterapii Dr. Zofii Aleszko- „taniec może leczyć”
Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując jako terapeuta w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Oddziału Całodobowego w Klinice Nerwic, Zaburzeń osobowości i Zaburzeń odżywiania w Warszawie. Obecnie pracuję w Gedeon Medica i w Prywatnych Poradniach psychoterapeutycznych
Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, aktywnie uczestnicząc w szkoleniach naukowych, co pozwala mi wzbogacać swoje umiejętności o nowoczesne metody terapii.
Prowadzę także Treningi i konferencje wspierające pracowników firm i korporacji na różnych szczeblach zawodowych, podnosząc efektywność, wydajność i produktywność pracy.
Prowadzę:
Socjoterapia Treningi wsparcia psychicznego i emocjonalnego, pomagają popracować nad własnymi emocjami, zaakceptować siebie, odbudować pewność siebie, podnieść samoocenę i poczucie własnej wartości, rozwiązać bieżące sytuacje konfliktowe i przepracować traumy z dzieciństwa.
Mindfulness Redukcja stresu, pomaga w leczeniu zaburzeń emocjonalnych i lękowych, obniża poziom stresu, zapobiega nawrotom depresji. Uczy radzeniu sobie z negatywnymi emocjami i z trudnymi sytuacjami życia codziennego. Jest przeznaczony dla wszystkich osób, które pragną zredukować swój stres i zyskać lepszą jakość życia.
Muzykoterapia Jest jedną z form psychoterapii wykorzystująca techniki muzyczne w celach diagnostycznych, leczniczych, terapeutycznych i wychowawczych. Muzykoterapia wykorzystuje elementy muzyki jako środka do stymulacji oraz ekspresji emocjonalnej i komunikacji niewerbalnej człowieka. Jest techniką przeżyciową i projekcyjną psychoterapii. Taki rodzaj psychoterapii polega na rozwiązywaniu problemów psychologicznych za pomocą aktywności muzycznych. Muzykoterapia obniża poziom stresu, poprawia jakość życia i podnosi samoocenę.(artykuł czerwiec 2019r.„Terapia małżeńska z użyciem muzyki”)
Choreoterapia To niewerbalna metoda stosowana w terapii, która poprawia prace całego organizmu i pomaga w leczeniu zaburzeń psychiatrycznych. Choreoterapia pobudza nie tylko zmysły, lecz także nasz mózg, który pod wpływem ruchu wytwarza endorfiny, hormony szczęścia – to one poprawiają nasze samopoczucie po wysiłku fizycznym. Dzięki niej czujemy się szczęśliwi i nastawieni pozytywnie do świata.
Program ”Bezsenność” Zaburzenie snu dotyka najbardziej osób zapracowanych i chronicznie zestresowanych. Specjalny program ustawiony przez terapeutę wpłynie pozytywnie na jakość snu i na regenerację całego organizmu.(artykuł lipiec 2019r.„Bezsenność” )
https://www.znanylekarz.pl/anna-szmawonian/terapeuta/piaseczno